TEL:05336950204


Bizden Haberler

20.09.2013 15:11:56
Erken Boşalmanın Nedenleri

Erken boşalmanın nedeni bulundu    
 
 
Erken boşalma konusunda tartışılan son iddiaya göre, bu durum sonradan kazanılmış bir refleks ve geçmiş zamanlardan geliyor.


Erken boşalma konusunun erkeklerin sık yaşadığı cinsel sorunlardan biri olduğunu belirten Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği Adana Şube Başkanı Dr. Taner Canatar, denetimsiz boşalmanın doğuşunun vahşi hayata dayandığını söyledi.

Canatar, "Erken boşalma kazanılmış bir reflekstir. Çok eski devirlerde ilkel çağlarda insanlar cinsel ilişkide bulunurken bir yandan da her an vahşi bir hayvanın saldırabileceği korkusunu yaşardı. Bu açıdan bakıldığında erken boşalma ilkel bir savunmadır" dedi.

Cinsel ilişki sırasında tarafların en savunmasız halde bulunduklarını vurgulayan Canatar, "Bu, hem dışarıdan gelebilecek fiziksel tehlikeler olabileceği gibi, hem de başka bir insanla özel bir anı paylaşma ve ona karşı korunmasız durumda olmanın yaratabileceği tehlikedir. Yani erkek bazen bu yakınlıktan korkabilir ve yakınlığa karşı bir koruma kalkanı olarak da erken boşalma ortaya çıkabilir. Erkekler, bu durumdan ötürü cinsel organlarını suçlarlar ve kontrol edemedikleri için de kendilerini suçlarlar. Oysa ki olumsuz düşüncelere ve bilişsel çarpıtmalara sahip olan beyindir" dedi.

Kabul etmek kolay değil

Canatar, cinsel performansın erkekliğin göstergesi olarak değerlendirilmesi nedeniyle sorunla karşılaşmanın ve bunu kabul etmenin erkek için kolay olmadığını, erken boşalma nedeniyle birçok erkeğin partnerinden utandığını ve özür dilediğini, bunun da yanlış bir davranış olduğunu keydetti.

Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği Adana Şube Başkanı, bu sorunu yaşayan erkeklerin genel özelliklerini de şöyle özetledi:

"Hızlı yemek yeme, hızlı araba kullanma, hızlı konuşma, her konuda aceleci ve sabırsız davranma, çabuk sinirlenme, stresli ve gerginlik, kontrolsüz davranışlar, çok çabuk güvenme ya da güven duymada zorlanma, kaygılı ruh hali, çocukluklarında babalarıyla sorunlar yaşama ve yataklarını ıslatmış olma, rekabetçi, sosyal alanda ve mesleğinde hırslı, sabırsız, aynı anda birkaç iş yapmayı seven, insanlara ve olaylara çabuk sinirlenen, onaylanmayı bekleyen, sorunlu bir dinlenme tarzı olan, daima telaşlı olan."

 

Diğer Haber Başlıkları

 Erken boşalma (Pre-matür ejakülasyon)
 aranan geciktiriciler
 geciktirici hap krem sprey satan eczaneler
 Bayan azdırıcı satan yerler
 Erken Boşalmanın Nedenleri
 Cinsel istek nasıl artar
 Ereksiyonu Doğal Yollardan Arttırmanın Yolları
 Sprem sayısını ve kalitesini arttırmanın yolları
 Kadınlarda doğurganlığı doğal yollardan arttırmanın yolları
 Erken boşalmayı geciktiren doğal yöntemler
 Doğal Geciktirici Bilgiler
 Erken boşalma nedir?
 Erken Boşalmak
 Neden Erken Boşalıyorum?
 Erken Boşalma Nedenleri
 Erken Boşalıyorum Ne Yapabilirim?
 Erken Boşalma Tedavisi
 Cinsel İlişki Sürelerini Uzatmak
 Boşalmayı Geciktiren Cinsel Pozisyonları Kullanma
 Erken Boşalma Tedavi Yöntemleri
ANA SAYFA - Destek : Müsteri Hizmetleri | Hakkimizda | Iletisim | Bilgi & Haber | Sık Sorulan Sorular |

Ürünlerimiz

GECİKTİRİCİLER: Geciktirici Haplar      Geciktirici Spreyler      Geciktirici Kremler      Geciktirici Kremli Prezervatif      Penis Kelepçeleri     

CİNSEL SAĞLIK: Afrodizyaklar      Bayan Orgazm Ürünleri      Kaydırıcılar      Vajina Kalça Estetiği      Penis Bakım Ürünleri     

FANTAZİ ÜRÜNLER: Prezervatifler      Uzatmalı Prezervatifler      Zevklendirici Penis Kılıfları     

Geciktirici Markalar: Cabs Marka      Dart72 Marka      Dooz Marka      Deadly Shark      Eros Marka      Hot Marka      Mr Long Marka      Nelly Marka      Orviax Marka      Porcodile Marka      Procomil Marka      Proloonging Marka      Retard Marka      Vega Marka      Spanish Fly Marka      Scream Marka      Viga Marka      Vivid Marka      Vicepra Marka      V-Pills Marka      Yohimbinum Marka     

ÖZEL KAMPANYALAR: Kampanyalı Ürünler      Tatil Paketleri      Yeni Yıl Paketleri     

Numaranızı Bırakın Biz Sizi Arayalım

Acil İletişim ve Sipariş Destek Hattı: 05336950204


Sağlıklı Erkek Sağlıklı Cinsellik Mutlu Seks. Geciktirici hap geciktirici krem geciktirici sprey geciktirici prezervatif. Geciktirici Çeşitleri ilaç değildir, cinsle takviye ürünleridir. Cinsel Aktiviteleriniz ve Cinsel Fantazileriniz İçin Geciktiriciler www.geciktiricibulal.com'da. Azdırıcılar:www.azdiricibulal.com - Sertleştiriciler:www.coksert.com - Erotik Haberler:www.erotiksaatler.com - rss feed Google+ facebook Twitter Instagram Tumblr Pinterest
Sizi Arayalım Bize Yazın Ara Whatsapp
Biz Sizi Arayalım Bize Yazın Hemen Arayın Whatsapptan Yaz